Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
22
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
16
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★½
Edit this entry  
15
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★
Edit this entry  
29
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
18
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Edit this entry  
17
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★½
Edit this entry  
02
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry