Sort by

Fares has logged 239 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Saturation

Saturation

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Billy Star

Billy Star

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Hunter x Hunter: Phantom Rouge

Hunter x Hunter: Phantom Rouge

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Hair

Hair

1979
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Oki's Movie

Oki's Movie

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★½
Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Only the Wind Is Heard

Only the Wind Is Heard

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Ace Attorney

Ace Attorney

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Gad Gone Wild

Gad Gone Wild

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Aluminum Fowl

The Aluminum Fowl

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Blood Red Moon

Blood Red Moon

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry