Fares has logged 20 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Edit this entry  
20
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Chinatown

Chinatown

1974
×
Edit this entry  
16
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
14
La Jetée

La Jetée

1962
×
Edit this entry  
13
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Century of the Self

The Century of the Self

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Sicilian Clan

The Sicilian Clan

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry