• Save Ralph

  • Tenet

    ★★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Downton Abbey

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Chernobyl

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Ant Head

  • Venom

  • Green Book

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Loveless

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Mummy

  • The Fate of the Furious

  • Baby Driver

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

  • Wind River

  • Silence

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • The Young Pope

    ★★★½

  • HyperNormalisation

  • The Invisible Guest

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Now You See Me 2

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

  • The Second Night

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

  • Captain Fantastic

    ★★★

  • And Then There Were None

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • The Lobster

    ★★★★