Sort by

Fares has logged 46 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cairo Conspiracy

Cairo Conspiracy

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiness

Happiness

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Face and Back

Face and Back

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Not a Jealous Bone

Not a Jealous Bone

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
God's Creatures

God's Creatures

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Beneath the Skin

Beneath the Skin

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Heliopolis

Heliopolis

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sick

Sick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
May in the Summer

May in the Summer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shame

The Shame

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Read the review Edit this entry  
16
history of the entire world, i guess

history of the entire world, i guess

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tango of Yearning

Tango of Yearning

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
Copenhagen Cowboy

Copenhagen Cowboy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once

Once

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Alleys

The Alleys

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
EO

EO

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Daughters Of Abdul-Rahman

Daughters Of Abdul-Rahman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Normal People Confessions

Normal People Confessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Life of Death

The Life of Death

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bahebek

Bahebek

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Nipple Whisperer

The Nipple Whisperer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elephant

Elephant

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Silenced

Silenced

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Taslim Ahali

Taslim Ahali

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry