Sort by

Fares has logged 413 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Last Call for Istanbul

Last Call for Istanbul

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Day 13

Day 13

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Follow Me

Follow Me

2020
×
★½
Edit this entry  
25
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Webcast

Webcast

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Tale of Two Kitchens

A Tale of Two Kitchens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Instant Family

Instant Family

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
All the Light We Cannot See

All the Light We Cannot See

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nun II

The Nun II

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wanted 18

The Wanted 18

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tom Segura: Disgraceful

Tom Segura: Disgraceful

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Sister Death

Sister Death

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frontiers of Dreams and Fears

Frontiers of Dreams and Fears

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rabbits

Rabbits

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
6 Years

6 Years

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saw X

Saw X

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
High Art

High Art

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night

The Night

1992
×
Edit this entry  
21
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
On the Edge

On the Edge

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Red Sea Makes Me Wanna Cry

The Red Sea Makes Me Wanna Cry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Flora and Son

Flora and Son

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Submarine

Submarine

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Edit this entry  
03
The Wedding

The Wedding

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
Edit this entry  
02
The Swan

The Swan

2023
×
★★
Edit this entry  
02
I Love Cinema

I Love Cinema

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
½
Edit this entry  
02
Poison

Poison

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry