Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Invincible

Invincible

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
So What If The Goats Die

So What If The Goats Die

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Upgraded

Upgraded

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The After

The After

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Day

One Day

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Foe

Foe

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suncoast

Suncoast

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Secretary

Secretary

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lover, Stalker, Killer

Lover, Stalker, Killer

2024
×
Read the review Edit this entry  
11
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
Read the review Edit this entry  
09
The Family Plan

The Family Plan

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Invincible: Atom Eve

Invincible: Atom Eve

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Robot Dreams

Robot Dreams

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mumsy, Nanny, Sonny & Girly

Mumsy, Nanny, Sonny & Girly

1970
×
Read the review Edit this entry  
05
Monster

Monster

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In My Skin

In My Skin

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Orion and the Dark

Orion and the Dark

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thrust in Me

Thrust in Me

1985
×
Read the review Edit this entry  
03
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Unbelievable Truth

The Unbelievable Truth

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wish

Wish

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
From the Ashes

From the Ashes

2024
×
Read the review Edit this entry  
27
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Cocoon

Cocoon

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All The Days Before Tomorrow

All The Days Before Tomorrow

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Migration

Migration

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captains of the World

Captains of the World

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Death's Game

Death's Game

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
J'ai le Cafard (Bint Werdan)

J'ai le Cafard (Bint Werdan)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Edit this entry