Sort by

Farabi has logged 12 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry