Sort by

fanwithaplann has logged 173 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sooryavanshi

Sooryavanshi

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
Edit this entry  
05
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
Read the review Edit this entry  
28
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★
Edit this entry  
15
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La Notte

La Notte

1961
×
Read the review Edit this entry  
01
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The General

The General

1926
×
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Circus

The Circus

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
Read the review Edit this entry  
10
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry