Jeff! has logged 261 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Westray

Westray

2001
×
★★
Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mask

The Mask

1994
×
★★½
Edit this entry  
02
The Trial

The Trial

1962
×
★★★½
Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★
Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Val

Val

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Summertime

Summertime

1955
×
★★★½
Edit this entry  
03
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★
Edit this entry  
02
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
Homework

Homework

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Bread and Alley

The Bread and Alley

1970
×
Edit this entry  
29
Shirin

Shirin

2008
×
Edit this entry  
28
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Our Planet

Our Planet

2019
×
Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★½
Edit this entry  
22
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Faces

Faces

1968
×
★★★
Edit this entry  
20
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★★
Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry