Sort by

Jeff has logged 30 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Audition

Audition

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★½
Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Similars

The Similars

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Predator

Predator

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween II

Halloween II

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hala

Hala

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry