Sort by

Jeff! has logged 30 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Next Floor

Next Floor

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Triumph of the Will

Triumph of the Will

1935
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
M

M

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marvel Studios: Expanding the Universe

Marvel Studios: Expanding the Universe

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Float

Float

2019
×
Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Saturation

Saturation

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All-American Trash

All-American Trash

2016
×
Edit this entry  
12
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Xala

Xala

1975
×
★★½
Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry