Jeff! has logged 16 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thirteen Days

Thirteen Days

2000
×
★★
Edit this entry  
27
God's Club

God's Club

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
True Grit

True Grit

2010
×
★½
Edit this entry  
05
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry