• Bad Trip

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Black Bear

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • Venom

    ★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

  • Annihilation

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★

  • The Cured

    ★★★½

  • My Days of Mercy

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Death Note

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Split

    ★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Colossal

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Leopard

    ★★

  • Deadpool

    ★★

  • Tallulah

    ★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Norm of the North

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Ridiculous 6

    ½

  • The Hateful Eight

    ★★★