• Prey

    ★★★

  • George Carlin's American Dream

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Joy Ride

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★

  • Val

    ★★★★

  • False Positive

    ★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • I Am Alfred Hitchcock

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • TINA

    ★★★

  • Patrice O'Neal: Killing Is Easy

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Mass

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Education

    ★★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Belushi

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • The Comey Rule

    ★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★