• The Pursuit of Love

    ★★½

  • Save Ralph

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Into the Beat

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Stump the Guesser

  • Miami Bici

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Miss Americana

  • The New Pope

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • What the F* Is Going On?

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Forest of Love

    ★★

  • Legacy

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Spy

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • About Endlessness

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Arest

  • Parking

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Whistlers

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • Years and Years

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Despite Everything

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • The Green Book: Guide to Freedom

    ★★★★

  • Monsters.

    ★★★

  • Synonyms

    ★★★★