• Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Whitmer Thomas: The Golden One

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★★

  • Project X

    ★½

  • Hot Rod

    ★★★★★

  • The Incredibles

  • Ju-on: The Grudge

    ★★★

  • The Ring

    ★★★★

  • 9/11

  • Legally Blonde

  • Jerry Maguire

    ★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★

  • Batman Returns

    ★★★

  • New Jack City

    ★★★★

  • Batman

  • Where Is My Friend's House?

    ★★★★½

  • Mala Noche

    ★★★½

  • Repo Man

    ★★★★½

  • Possession

    ★★★★½

  • Gloria

    ★★★★½

  • The Marriage of Maria Braun

    ★★★

  • Star Wars

    ★★★★

  • One Sings, the Other Doesn't

    ★★★★½

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

  • Nashville

    ★★★★★

  • Ali: Fear Eats the Soul

    ★★★½

  • Shaft

    ★★★½

  • Night of the Living Dead

    ★★★★½

  • Weekend

  • Point Blank

    ★★★★

  • Lola

    ★★★★★

  • The 400 Blows

    ★★★★★

  • Rififi

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Island of Lost Souls

    ★★★★

  • Vampyr

    ★★★

  • The Public Enemy

    ★★★★½