Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • No One Will Save You

    ★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Somebody I Used to Know

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Something from Tiffany's

    ★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • Look Both Ways

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

  • Nope

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Crush

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Spin Me Round

    ★½

  • No Exit

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Mayday

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • My First Summer

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • All the Bright Places

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Chernobyl

  • Plus One

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★