Sort by
  • Joker: Folie à Deux

    ½

  • The Killer

    ★★★★

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★

  • Cobweb

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Elemental

    ★★★★★

  • Prey for the Devil

  • Pearl

    ★★★★

  • Lights, Like Angels, Flying

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

  • Midnight Mass

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • False Positive

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Creating The Queen's Gambit

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • The Call

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Cadaver

    ½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Nomadland

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Fatima

    ★★★

  • Fatal Affair

    ½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Miss Americana

  • A Fall from Grace

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★

  • Tall Girl

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Haunt

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★