Sort by

Stephanie has logged 102 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Blackpink House

Blackpink House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Clemency

Clemency

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Edit this entry  
20
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Waitress

Waitress

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Plan B

Plan B

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Go Fish

Go Fish

1994
×
★★★
Edit this entry  
02
About Elly

About Elly

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bruised

Bruised

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★
Edit this entry  
14
Memoria

Memoria

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
25
Possession

Possession

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mass

Mass

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Blackfish

Blackfish

2013
×
Edit this entry  
14
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Edit this entry  
11
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Working Girls

Working Girls

1986
×
★★★★
Edit this entry  
27
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★½
Edit this entry  
12
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★
Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Edit this entry  
05
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
Edit this entry  
02
House

House

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
BLACKPINK: The Movie

BLACKPINK: The Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
Edit this entry  
30
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

1995
×
★★★
Edit this entry  
25
Nancy

Nancy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★½
Edit this entry  
18
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★
Edit this entry