Sort by

Stephanie has logged 136 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Miss Bala

Miss Bala

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
With Every Heartbeat

With Every Heartbeat

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Waves

Waves

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
Read the review Edit this entry  
17
Anne at 13,000 Feet.

Anne at 13,000 Feet.

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Truth

The Truth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Your Girlfriend

Your Girlfriend

2019
×
Edit this entry  
05
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry