Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Edit this entry  
04
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
17
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
Notorious

Notorious

1946
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★
Edit this entry  
02
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Leopard Man

The Leopard Man

1943
×
★★★½
Edit this entry  
01
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★
Edit this entry  
01
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Edit this entry