Sort by

Alexandro has logged 97 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★½
Edit this entry  
06
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Expend4bles

Expend4bles

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Sound of Freedom

Sound of Freedom

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Missing

Missing

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
White Light/Black Rain: The Destruction of Hiroshima and Nagasaki

White Light/Black Rain: The Destruction of Hiroshima and Nagasaki

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carl's Date

Carl's Date

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Black Mirror: Demon 79

Black Mirror: Demon 79

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★
Edit this entry