Sort by

D has logged 17 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mr. Jealousy

Mr. Jealousy

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry