• The 9th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★★★

  • X

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Fisher

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Ice Road

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Woman in the Window

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Just What the Doctor Ordered

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Black Box

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • Notturno

    ★★★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★★

  • PVT Chat

    ★★½

  • Host

    ★½

  • Unhinged

    ★★

  • Follow Me

    ★★

  • The Bag Girls

  • The Rental

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Body Cam

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Way Back

    ★★

  • Murder Death Koreatown

    ★★★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Two Sights

    ★★★★★

  • Vick

    ★★★★½

  • Lost Girls

    ★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Time

    ★★★★½

  • Bad Hair

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Cuties

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★

  • A Christmas Carol

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½