Fabiro has logged 27 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★
Edit this entry  
27
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★
Edit this entry  
25
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry