Fabiro has logged 214 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Black Hole

The Black Hole

2008
×
Edit this entry  
25
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry