• Old

    ★★★★

  • A Memória Sitiada da Noite

    ★★★½

  • Deep Blue

    ★★★

  • Black Vulture

    ★★½

  • Arsonist

    ★★★★

  • Opera Infinita

  • Annette

    ★★★★½

  • Lucina Annulata

    ★★★

  • Oracle

    ★★★½

  • Eu. Empresa

    ★★½

  • Se hace camino al andar

    ★★★½

  • A Destruição do Planeta Live

    ★★★

  • Açucena

    ★★½

  • Island of the Sun

    ★★

  • Ostinato

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★

  • Drama Queen

    ★★

  • Strange Lambada

    ★★½

  • October Rumbles

    ★★★★

  • Ratoeira

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • 4 Billions Infinites

    ★½

  • Narcissus Off Duty

    ★★★½

  • In My Room

    ★★★★

  • The White Death of the Black Wizard

    ★★★★

  • Two War Images

    ★★½

  • and a porcelain cat...

    ★½

  • Tribal Affairs

    ★★★

  • BOOKANIMA: Andy Warhol

    ★★★

  • i ran from it and was still in it

    ★★

  • Pajeú

    ★★★

  • Flying Over Brooklyn

    ★★½

  • O Segundo Antes da Coragem

    ★★★½

  • Girls Grow Up Drawing Horses

    ★½

  • Republic

    ★★★★

  • Missão Perséfone

    ★★½

  • O Ah! das coisas, 21 de Abril 2020

    ★★★

  • Visit

    ★★★

  • France Against the Robots

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★

  • All Hands on Deck

    ★½

  • All the Dead Ones

    ★★★½

  • Encounters

    ★★★★½

  • Corporate Responsibility

    ★★★½

  • The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

    ★★★★

  • South

    ★★½

  • Blood Sings

    ★★★½

  • The Word Became Flesh

    ★★★

  • Nũhũ yãgmũ yõg hãm: This Land Is Ours!

    ★★★½

  • Faith and Fury

    ★★★

  • Antonio y Piti

    ★★★½

  • Sofá

    ★★★

  • Pelano!

    ★★

  • Where I Don't Meet You

    ★★★

  • Wasteland No. 2: Hardy, Hearty

    ★★★½

  • Algo-Rhythm

    ★★★

  • Bitter Bread

    ★★

  • Born to Be

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Garden City Beautiful

    ★★★

  • Las llamas del sol

  • A State of Grace

    ★★★

  • Western Stars

  • Sertânia

    ★★★★½

  • The Moneychanger

    ★★

  • Martin Eden

    ★★★

  • Wasp Network

    ½

  • First Cow

    ★★★★

  • 4 Waters- Deep Implicancy

    ★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • Swinguerra

    ★★★½