Sort by

kaitlyn has logged 32 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Edit this entry  
25
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Edit this entry  
22
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
Edit this entry  
21
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
61*

61*

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bones

Bones

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★
Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry