Sort by

Ezra has logged 195 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vikram

Vikram

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leonor Will Never Die

Leonor Will Never Die

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Causeway

Causeway

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stutz

Stutz

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Night Oppy

Good Night Oppy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sr.

Sr.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
EO

EO

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry