Sort by

Ezra has logged 295 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★½
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
½
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
½
Read prior review Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Edit this entry  
02
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clemency

Clemency

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Seberg

Seberg

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry