Sort by

Ezra has logged 245 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Menashe

Menashe

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Song to Song

Song to Song

2017
×
½
Edit this entry  
29
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Win It All

Win It All

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Circle

The Circle

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Post

The Post

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Detroit

Detroit

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry