ezarrow715 has logged 29 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Matilda

Matilda

1996
×
Edit this entry  
21
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beethoven

Beethoven

1992
×
Edit this entry  
16
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bright Eyes

Bright Eyes

1934
×
Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Nun

The Nun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
Read the review Edit this entry  
04
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★
Read the review Edit this entry