ezarrow715 has logged 174 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ref

The Ref

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In & Out

In & Out

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
This Is 40

This Is 40

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Read the review Edit this entry  
13
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
07
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
07
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Glee: The Concert Movie

Glee: The Concert Movie

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Matilda

Matilda

1996
×
Edit this entry  
21
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beethoven

Beethoven

1992
×
Edit this entry