• Good on Paper

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Tenet

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Seberg

    ★★★½

  • The Perfect Candidate

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Ella Fitzgerald - Just One of Those Things

    ★★

  • What Men Want

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Late Night

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Green Book

  • The Nun

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★