• The Young Girls of Rochefort

    ★★★★★

  • Bad Buddy

    ★★

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★½

  • The 400 Blows

    ★★★★

  • A Room with a View

    ★★★

  • Uptown Girls

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ella Enchanted

    ★★★

  • Listen to Me

    ★½

  • It Happened One Night

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Somewhere

    ★★

  • The New Mutants

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • What's Up, Doc?

    ★★★★½

  • Now and Then

    ★★★