marisa has logged 26 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★
Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fleeting Little Life of Peter Wright

The Fleeting Little Life of Peter Wright

2015
×
Edit this entry  
19
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
19
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cities of Last Things

Cities of Last Things

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Host

The Host

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Edit this entry  
07
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Changeling

Changeling

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★½
Read the review Edit this entry