• Line Goes Up: The Problem With NFTs

  • The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

  • Controlling Britney Spears

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

  • The Letter Room

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Normal People

  • Middleditch & Schwartz

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Snowbound for Christmas

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★