Sort by

Kevin has logged 385 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dolly Parton's Mountain Magic Christmas

Dolly Parton's Mountain Magic Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Meet Me in the Bathroom

Meet Me in the Bathroom

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kingdom II

The Kingdom II

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Night Logan Woke Up

The Night Logan Woke Up

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spirited

Spirited

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
You Can Live Forever

You Can Live Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Willow

Willow

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kingdom

The Kingdom

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paradise Alley

Paradise Alley

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zen – Grogu and Dust Bunnies

Zen – Grogu and Dust Bunnies

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Kings of Coke

Kings of Coke

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lost Bullet 2

Lost Bullet 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parker

Parker

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Daisy Miller

Daisy Miller

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Causeway

Causeway

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Outfit

The Outfit

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Full Contact

Full Contact

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Undisputed

Undisputed

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Evil That Men Do

The Evil That Men Do

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lost Bullet

Lost Bullet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Detective Knight: Rogue

Detective Knight: Rogue

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Murder-Rock: Dancing Death

Murder-Rock: Dancing Death

1984
×
★★
Read the review Edit this entry