Sort by

Exorcism of Emily Reed has logged 18 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cry_Wolf

Cry_Wolf

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry