Sort by

Exorcism of Emily Reed has logged 476 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Porno

Porno

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vivarium

Vivarium

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood on Her Name

Blood on Her Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Homewrecker

Homewrecker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Body

Body

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
All Through the House

All Through the House

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Amulet

Amulet

2020
×
Edit this entry  
22
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Exchange

A Christmas Exchange

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Whoever Slew Auntie Roo?

Whoever Slew Auntie Roo?

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cross Country Christmas

Cross Country Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Sugar & Spice Holiday

A Sugar & Spice Holiday

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Letters to Satan Claus

Letters to Satan Claus

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Photograph

The Photograph

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dashing in December

Dashing in December

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Nice Girl Like You

A Nice Girl Like You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mercy Christmas

Mercy Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Ever After

Christmas Ever After

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry