• Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Waiting for Godot

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Life in a Day 2020

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • This is the Way We Rise

  • Trepanation

  • The Rifleman

  • City So Real

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★

  • Ghost Dogs

  • Misery Loves Company

  • I Care a Lot

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • David Blaine: Ascension

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Souvenir, souvenir

  • KKUM

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Archive

    ★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The Fire Next Time

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • GNT

  • I May Destroy You

  • Little Miss Fate

  • The Fourfold

  • Barkskins

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

  • Tears Teacher

  • A Parks and Recreation Special

  • JCVD's Day Out

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

  • The Vanished

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★★

  • His House

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • The 11th Green

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Steven Universe Future

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Up at Night

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • The Goldfinch

    ★★★

  • The Twentieth Century

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

  • The King

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★