Sort by

Robb has logged 266 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midway

Midway

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Current War

The Current War

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Neal Brennan: 3 Mics

Neal Brennan: 3 Mics

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry