• WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Devs

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Midway

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Undone

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Anna

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★★