Sort by

Ethan has logged 18 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read the review Edit this entry  
24
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
Read the review Edit this entry  
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Muppet Guys Talking: Secrets Behind the Show the Whole World Watched

Muppet Guys Talking: Secrets Behind the Show the Whole World Watched

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Come from Away

Come from Away

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
Read the review Edit this entry