Ewan Gleadow has logged 51 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Brief History of Time

A Brief History of Time

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kate

Kate

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The United Way

The United Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Best Sellers

Best Sellers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Manor

The Manor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
10
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bob Dylan - Odds And Ends

Bob Dylan - Odds And Ends

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elvis

Elvis

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blush

Blush

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vampires

Vampires

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nicky Deuce

Nicky Deuce

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain Voyeur

Captain Voyeur

1969
×
★★
Read the review Edit this entry