• The House

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★

  • A Journal for Jordan

    ★½

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Back to the Outback

    ★★

  • Mixtape

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Single All the Way

    ★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Black Friday

    ★★

  • Swan Song

    ★★★

  • Mayor Pete

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

  • Apex

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • The Manor

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Bingo Hell

    ★★½

  • Diana: The Musical

    ½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Oasis - Knebworth 1996

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★½

  • Dear Evan Hansen

  • The Starling

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Encounter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • Zone 414

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Sweet Girl

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Lone Wolf

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • Beckett

    ★½