eva <3 has logged 36 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Edit this entry  
23
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★½
Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Teenagers

Teenagers

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★½
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Edit this entry