• Don't Worry Darling

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★

  • Afterlife of the Party

  • He's All That

  • The Suicide Squad

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

  • Cruella

    ★★★★★

  • Teenagers

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Moxie

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Dolittle

    ★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Art of Racing in the Rain

  • Vivarium

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

  • Brightburn

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

  • Us

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★