rio! has logged 177 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Saturday Night

Saturday Night

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kids in the Hall: Brain Candy

Kids in the Hall: Brain Candy

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
One Last Shot

One Last Shot

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry